Obývacia izba

nábytok

Obývacia izba – najnavštevovanejšia časť nášho domova

V ktorej časti svojho bytu či domu trávite najviac času? Kam najčastejšie usadíte svojich priateľov počas príjemných rozhovorov pri káve či čaji? A kde večer s rodinou oddychujete čítaním kníh alebo pozeraním televízie? V našich končinách je zaužívané, že takýmto miestom je práve obývacia izba, z čoho je odvodený aj samotný názov.

Obývaciu izbu môžeme zariadiť minimalisticky aj rustikálne, moderne aj vidiecky, môžeme ju prepojiť so vstupnou halou, s kuchyňou alebo aspoň s jedálňou. Ak pri zariaďovaní stavíme na kvalitný nábytok z masívneho dreva, môžeme si byť istí, že bude vyzerať nie len štýlovo a krásne, ale že vydrží celé desaťročia, aj napriek častému používaniu.

Vitríny, knižnice, komody a truhlice – praktické kusy nábytku, ktoré nikdy nevyjdu z módy. Spôsobov ako si zariadiť obývačku je samozrejme mnoho, no práve tieto spomínané časti nesmú chýbať. Ak však nie ste majiteľom niekoľkých desiatok kníh, postačia vám police a poličky. Práve dnešná moderná doba totiž dala priestor na vznik minimalistického zariaďovania obývacích izieb a úplne tak vytlačila veľkoplošné obývacie steny. Jediný prvok, ktorý aj v súčasnosti môže mať rozmery zaberajúce celú plochu steny, niekedy aj dvoch, zostáva knižnica z masívu .

Okrem samotnej sedacej súpravy, pohovky či divánu, ktoré sú hlavným prvkom obývacej miestnosti, nesmieme zabudnúť zdôrazniť dôležitosť odkladacích a konferenčných stolíkov. Tie stoja mnohokrát v centre miestnosti, preto je na ne upriamená pozornosť hneď pri  vstupe. Samotný konferenčný stolík nemusí byť nutne štýlovo zjednotený. Aj vkusne sa dopĺňajúce kusy nábytku z rôznych období či štýlov vytvárajú spolu harmóniu. Pozor si treba dávať len na to, aby zariadenie nebolo zbytočne prekombinované a nepôsobilo tak nevkusne.

Aj jedálenské súpravy sa často dostávajú práve do obývacej izby. Poskytujú totiž komfortné sedenie aj dostatočný počet miest, a najmä v rodinách, v ktorých sa pravidelne uskutočňujú rodinné či väčšie priateľské stretnutia, môže byť masívny drevený stôl využívaný nie len na samotné stolovanie, ale tiež pri spoločenských hrách a podobne. K čomu sa prikláňate vy? Ku klasickej obývacej izbe s pohovkou a televízorom alebo k jej zmultifunkčneniu a prepojeniu s inými časťami domu?

About the Author

admin
Manželské postele z masívu priamo od výrobcu

1 Comment on "Obývacia izba"

  1. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Cura

Comments are closed.